Klasy pływackie

Gimnazjum nr 55 przyjmuje w swoje mury uczniów trenujących systematycznie różne dyscypliny sportowe. W głównej mierze jednak dotyczy to pływaków, którzy po gimnazjum mogą kontynuować naukę w Liceum Ogólnokształcącym nr 1.

Uczniowie rozpoczynają dzień treningiem na basenie. Tam opiekują się nimi trenerzy. Docierają do szkoły na drugie śniadanie. Lekcje rozpoczynają od trzeciej godziny lekcyjnej. Po zajęciach kontynuują trening pod opieką trenerów.

Nauczyciele planują nauczanie materiału tak, by uczniowie klas sportowych, którzy wyjeżdżają w ciągu roku szkolnego na obozy czy zawody krajowe lub zagraniczne, nie tracili możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia dobrych wyników na egzaminie.

Rodzice i nauczyciele dumni są z osiągnięć sportowych uczniów.