Szanowni Państwo

Zapraszam Rodziców do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 23 października o godzinie 17-tej. Temat przewodni - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież".

Spotkanie poprowadzi pan Grzegorz Kucharczyk z Centrum Działań Profilaktycznych.

Gorąco polecam
Marzena Rutkowska-pedagog

Do zobaczenia !

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Mapka dojazdu

Lokalizacja Gimnazjum i rys historyczny

Dnia 1 września 1958 roku, przy Placu Inwalidów w Warszawie została otwarta Szkoła Podstawowa nr 176. W 1964 roku na wniosek Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej, władze dzielnicy podjęły się budowy nowego budynku w Al. Wojska Polskiego, a 16 stycznia 1967 roku miała miejsce ceremonia nadania imienia szkole oraz wręczenia sztandaru. Szkoła nosiła imię 6-go Pułku Piechoty, który w styczniu 1945 roku wyzwalał tereny sąsiadujące z Cytadelą, na których stoi budynek. Od 1968 pracą szkoły podstawowej przez 28 lat kierowała pani Ewa Stasiecka.
Przez cały czas działania szkoły głównym zadaniem jest dobro dziecka.
"Szkoła przyjazna dziecku" - ta misja przyświeca Gronu Pedagogicznemu i Radzie Rodziców w organizowaniu działalności placówki pod przewodnictwem obecnego dyrektora - pani mgr Barbary Wójcik.
Od września 1999 roku do czerwca 2000 roku w jednym budynku współdziałały ze sobą Szkoła Podstawowa i nowe Gimnazjum nr 55.
Dnia 12 grudnia 2000 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Gimnazjum oraz nadania imienia Jana Bytnara ps. "Rudy", w której uczestniczyło wielu dostojnych gości. Patrona wybrali uczniowie.

Budynek szkoły położony jest na malowniczym stoku parku Hibnera przylegającego do murów Cytadeli Aleksandrowskiej, na Żoliborzu Oficerskim.

Żoliborz - nazwa pochodzi od "Joli Bord" (fran.) - piękny brzeg Wisły.
Sama placówka powstała jako jedna ze szkół "tysiąclatek" wybudowanych na tysiąclecie istnienia państwa polskiego.
Dziś ośrodek edukacji - wyremontowany, zmodernizowany i doskonale wyposażony - przyjmuje w swoje mury gimnazjalistów.
Od 2002 roku budynek jest sukcesywnie dostosowywany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, które uczą się w naszym Gimnazjum.

Wyświetl większą mapę