Klasy w gimnazjum

Uczniowie - klasy

Co roku przedstawiamy ofertę oddziałów dla klas pierwszych dostosowaną do potrzeb i zainteresowań. Od czterech lat stawiamy na naukę języków obcych.

Klasy integracyjne

Jesteśmy jedynym gimnazjum na Żoliborzu, który organizuje oddziały integracyjne. Mamy tradycję pracy z uczniami z różnego rodzaju deficytami rozwoju lub ruchu. Gimnazjum zostało dostosowane do potrzeb uczniów z ograniczoną sprawnością ruchową - dla uczniów poruszających się na wózku zniwelowaliśmy progi, a za pomocą transportera mogą się dostać na każdą z kondygnacji. W czasie zajęć lekcyjnych uczniom towarzyszy pedagog wspierający. Klasy są małoliczne. Wiele zajęć odbywa się dodatkowo z podziałem na grupy. Warunki nauki i wymagania są dostosowane do możliwości uczniów. Uczniowie klas integracyjnych piszą egzamin na zadowalającym poziomie.

Klasy sportowe

Klasy sportowe rozpoczynają zajęcia od trzeciej godziny lekcyjnej. Daje to dzieciom możliwość brać udział w dwugodzinnym treningu pływackim w OSiR przy ul. Potockiej. W szkole mają szansę zjeść ciepły posiłek w czasie pauzy śniadaniowej. Bezpośrednio po zajęciach mogą brać udział w kolejnym treningu. Rozkład materiału w klasie sportowej zakłada wyjazd na zawody czy udział dzieci w rozgrywkach olimpijskich. Dlategio nauczyciele tak planują zajęcia, by dzieci zostały rzetelnie przygotowane do egzaminu.