Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Dzień Otwarty

 

W dniu 20 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 zapraszamy Rodziców i Uczniów klas pierwszych i zerowych do Szkoły Podstawowej nr 392 im. Jana Bytnara ps. „Rudy”, przy al. Wojska Polskiego 1a, na DZIEŃ OTWARTY.
Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

ADHD, nadpobudliwość psychoruchowa

ADHD to specyficzny tryb pracy mózgu, który utrudnia dziecku kontrolowanie własnych zachowań i osłabia zdolność skupienia uwagi. Uczniowie z ADHD wymagają wiele zaangażowania ze strony nauczyciela, metody pracy muszą być zindywidualizowane dlatego uczniowie ci uczęszczają najczęściej do klas integracyjnych. Na terenie szkoły uczniowie mogą uczestniczyć w rozmaitych zajęciach np. koło teatralne, zajęcia plastyczne. Zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone są różnymi technikami m.in. trening TZA (Trening Zastępowania Agresji) "Spójrz inaczej". Częste rozmowy nauczyciela, psychologa czy pedagoga z rodzicami mają na celu wskazywanie kierunku pracy z dzieckiem w domu i omawianie zmian zachowania.

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...