Szanowni Państwo

Zapraszam Rodziców do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 23 października o godzinie 17-tej. Temat przewodni - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież".

Spotkanie poprowadzi pan Grzegorz Kucharczyk z Centrum Działań Profilaktycznych.

Gorąco polecam
Marzena Rutkowska-pedagog

Do zobaczenia !

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Historia gimnazjum

Gimnazjum Nr 55 rozpoczęło swoją działalność pierwszego września 1999 roku, przejmując tradycje istniejącej od 1958 r. Szkoły Podstawowej Nr 176 im. 6 Pułku Piechoty.

Dnia pierwszego października 1958 r. w Warszawie, przy placu Inwalidów 10, została otwarta Eksperymentalna Szkoła Podstawowa nr 176, którą kierowali kolejno: p. Jan Bednarz (w latach 1958 - 1960) p. Zdzisław Stroiński (w latach 1960-62) p. Maria Ignaczewska (w latach 1962-68). W 1964 r. na wniosek Rodziców i Rady Pedagogicznej władze dzielnicy podjęły decyzję budowy nowego budynku szkoły. 21 listopada 1964 r. wbudowano kamień węgielny na stoku Cytadeli przy Alei Wojska Polskiego 1a.

Już 1 września 1965 r. rozpoczęto naukę w nowym budynku szkoły, a 16 stycznia 1967 r. nadano szkole imię 6 Pułku Piechoty oraz wręczono sztandar ufundowany przez komitet rodzicielski.

Od 1968 roku pracą szkoły przez 28 lat kierowała p. Ewa Stasiecka. W roku 1996 dyrektorem szkoły - wówczas podstawowej - została p. Barbara Wójcik
W roku 1999 placówka została przekształcona w Gimnazjum Publiczne nr 55 - pod kierownictwem p. Barbary Wójcik.

Nadanie szkole imienia

12 grudnia 2000 roku odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru i nadania szkole imienia Jana Bytnara ps. "Rudy" - bohatera książki Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec." Patron gimnazjum został wybrany przez uczniów pierwszego rocznika gimnazjalistów.

Honorowymi gośćmi ceremonii byli między innymi prezydent Warszawy - p. Paweł Piskorski, rodzina Janka Bytnara, w tym siostra - p. Danuta Dziekańska, jego przyjaciele, uczestnicy akcji pod Arsenałem, harcerze z Kolbuszowej ze szczepu im. Jana Bytnara, oraz przedstawiciele władz dzielnicy Żoliborz

Od września 2011 roku do czerwca 2012 roku funkcję dyrektora gimnazjum pełniła pani Agnieszka Jajkiewicz-Sołtys, a od roku szkolnego 2012/13 funkcja dyrektora została powierzona pani Renacie Kozłowskiej.

Dzień Patrona

Każdego roku rocznicę nadania szkole imienia obchodzimy jako święto Szkoły. Tego dnia klasy pierwsze składają przysięgę na sztandar szkoły, a najlepsi, uczniowie wyróżniający się w nauce, zachowaniu i postawie społecznej otrzymują stypendia. Spotkania te zaszczycają swoją obecnością kombatanci a także postaci życia publicznego.

Przez 8 lat funkcjonowania gimnazjum jego mury gościły między innymi: posła na Sejm Rzeczpospolitej - p. Bartłomieja Szrajbera, Dyrektorów Zarządu Dzielnicy Żoliborz - p. Wojciecha Szymborskiego, p. Marka Króla, Burmistrzów Dzielnicy Żoliborz - p. Marka Rzewuskiego, p. Wojciecha Dąbrowskiego, przedstawicieli Wydziału Oświaty Dzielnicy Żoliborz i Mazowieckiego Kuratorium Oświaty.

W listopadzie 2009 roku w ramach wizytowania Parafii im. Dzieciątka Jezus nasze gimnazjum odwiedził ksiądz biskup Tadeusz Pikus.

Misja Szkoły

Szkoła przyjazna dziecku.

Szkoła jest wspólnotą, opartą na zasadach partnerstwa, przyjaźni, szacunku, poszanowania wyznawanych przekonań i wzjamenej pomocy. Nauczyciele w swoich działań dyktatyczno-wychowawczych kierują się dobrem uczniów, troską o ich bezpieczeństwo i zdrowie, kształtują właściwą postawe moralną i obywatelską swoich wychowanków, dążą do pełnego rozwoju ich osobowości. Szkoła pomaga uczniom w ich rozwoju poprzez stworzenie bezpiecznej i twórczej atmosfery procesu nauczcania. Rozpoznawanie, zachęcanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień i umiejętności na miarę posiadanych możliwości intelektualnych i predyspozycji fizycznych. Rozbudzanie chęci i szacunku do nauki, pojmowanej jako proces trwający przez całe życie, rozwijanie poczucia dumy z osiąganych wyników i zdrowej rywalizacji sportowej. Misja gimnazjum realizowana jest m.in. poprzez uczestnictwo w następujących programach:

Europejskie Forum Młodzieży

Jestem Twórczy - Ekspresja Plastyczna Uczniów