Konkurs interdyscyplinarny plastyczno-literacki "Słowo a obraz"

KONKURS INTERDYSCYPLINARNY

„Słowo a obraz”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną do udziału w konkursie interdyscyplinarnym, łączącym w sobie literaturę i sztukę.

1. 1.    Cele konkursu:
  • wspieranie działań i możliwości twórczych uczniów,
  • kształtowanie umiejętności wyszukiwania tekstów literackich,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej.

1. 2.  Forma konkursu

Konkurs polega na wyszukaniu wiersza lub fragmentu prozy (może to być dowolny tekst, także spoza podstawy programowej) i samodzielnym wykonaniu do wybranego tekstu ilustracji.

Ilustracja może być wykonana techniką dowolną (rysunek, akwarela, kolaż itp.).Ilustracje powinny być wykonane  w formacie A4.

Do pracy należy dołączyć wybrany tekst literacki wraz  z informacją, kto jest jego autorem i jaki jest jego tytuł (w przypadku wiersza) lub skąd pochodzi wybrany fragment prozy.

Prace muszą być opisane (nazwisko autora, wiek, klasa, nazwa szkoły wraz z adresem i telefonem, nazwisko nauczyciela opiekującego się uczniem).

1. 3.  Przebieg konkursu:

Szkoły przesyłają organizatorowi dowolną ilość prac wybranych w drodze wewnętrznej eliminacji przeprowadzonej w swojej szkole do końca kwietnia 2016 r. z zastrzeżeniem, że każdy uczeń może  do konkursu w szkole zgłosić tylko jedną pracę.

Najlepsze prace należy przesłać do organizatora

do dnia 16 maja 2016 r.

Przesłane na adres organizatora prace stają się własnością organizatora i mogą być wystawiane oraz prezentowane podczas uroczystości wręczenia nagród.

1. 4.  Ogłoszenie wyników:

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone

do dnia 27 maja 2016r. na stronie szkoły.

Laureaci poszczególnych miejsc zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo o terminie wręczenia nagród.

1. 5.  Nagrody:

Autorzy nagrodzonych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

1. 6.  Organizator konkursu:

Gimnazjum nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi

ul. Malownicza 31 a

02- 272 Warszawa

tel./fax. 22 846 22 02

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela

pani Wioletta Łakoma – Sabat tel. 501 440 271