Badania MediCase

W dniach 17 i 18 grudnia odbyły się w Gimnazjum Nr55 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Bytnara ps. Rudy na Żoliborzu kompleksowe badania uczniów i pracowników za pomocą  MediCase.

MediCase służy do przeprowadzania szybkich badań przesiewowych.
Zawiera zestaw profesjonalnych aparatów do diagnostyki medycznej zintegrowanych z Platformą Telemedyczną służącą do zbioru, analizy i przechowywania danych. Uzyskane wyniki badań przesyłane są na serwery Centrum Telemedycznego za pomocą telefonów stacjonarnych, komórkowych lub internetu.

MediCase działa jako stacja robocza zbioru podstawowych danych stanu zdrowia pacjenta. Podczas rejestracji pielęgniarka zakłada Konto Pacjenta, do którego będą mieli dostęp wyłącznie lekarz i sam pacjent.
Po wykonaniu badań wyniki przekazywane są na serwer .Lekarz  z Centrum Teleopieki, po zapoznaniu się z badaniami, kontaktuje się z pacjentem. W przypadku zdiagnozowania stanów alarmowych decyduje o wezwaniu pogotowia.

MediCase składa się z:
  • 12 kanałowego EKG
  • ciśnieniomierza
  • spirometru
  • glukometru
  • videostetoskopu
  • wagi
  • i innych urządzeń służących do obsługi i transmisji danych.

Zalety rozwiazań MediCase:
Cała uzyskana informacja o stanie zdrowia pacjenta jest odpowiednio, wbeapieczny sposób przechowywana.
Za pomocą Platformy telemedycznej lekarz i pacjent mogą na bieżąco śledzić postępy w leczeniu i kontrolować stan pacjenta.
Lekarz i pacjent mają wgląd on line w historię choroby.

W badaniach wzięło udział ok. 100 uczniów, po wcześniejszym uzyskaniu zgody rodziców na ich przeprowadzenie. W trakcie badań zostały zdiagnozowane niepokojące wyniki u niektórych uczniów.