Szkoła dialogu

Od września klasa 3b uczestniczy w jesiennej edycji "Szkoły Dialogu" - programu edukacyjnego, który przygotowany i realizowany jest przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach programu młodzież pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie www.dialog.org.pl