Wernisaż wystawy prac Małgosi von Sadowskiej

12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych Małgorzaty von Sadowskiej. Wystawa jest uhonorowaniem kilkuletniej pracy naszej uczennicy z kl. ID. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele i młodzież naszego gimnazjum, Małgosia opowiedziała o technikach, jakie stosuje w malarstwie, inspiracjach,  motywach pojawiających się w jej obrazach oraz o wpływach artystycznych. Jest najmłodszą kontynuatorką malarskich tradycji w rodzinie, ponieważ malarką była jej prababcia – Zofia Danielewska, a uznany artysta, autor pięknych pejzaży z regionu Pojezierza Brodnickiego, ziemi chełmińskiej i michałowskiej, Bolesław Tomasz Danielewski, obecnie mieszkający i tworzący w Brodnicy - jest jej wujkiem.

Prace Małgosi, wystawione w bibliotece, spotkały się w dużym zainteresowaniem wśród jej koleżanek i kolegów. Zdobyły także uznanie pani od plastyki – Małgorzaty Bartel. Na sztalugach, obok postaci zaczerpniętych z mitologii azjatyckich, znalazły się szkice przedstawiające bohaterów League of Legends i postaci z opowieści fantastycznych, których autorką jest Małgosia. Szczególny podziw wzbudziły obrazy Księżycowa pieśń i Nocny wędrowiec. Do udanych prac młodej artystki należy także zaliczyć pejzaże i motywy warszawskie: Warszawskie okno i Warszawskie światła, a także pełne wyrazu portrety.

Małgosi gratulujemy talentu i życzymy, by nadal rozwijała i kształciła swoje różnorodne zainteresowania.