Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Wernisaż wystawy prac Małgosi von Sadowskiej

12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych Małgorzaty von Sadowskiej. Wystawa jest uhonorowaniem kilkuletniej pracy naszej uczennicy z kl. ID. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele i młodzież naszego gimnazjum, Małgosia opowiedziała o technikach, jakie stosuje w malarstwie, inspiracjach,  motywach pojawiających się w jej obrazach oraz o wpływach artystycznych. Jest najmłodszą kontynuatorką malarskich tradycji w rodzinie, ponieważ malarką była jej prababcia – Zofia Danielewska, a uznany artysta, autor pięknych pejzaży z regionu Pojezierza Brodnickiego, ziemi chełmińskiej i michałowskiej, Bolesław Tomasz Danielewski, obecnie mieszkający i tworzący w Brodnicy - jest jej wujkiem.

Prace Małgosi, wystawione w bibliotece, spotkały się w dużym zainteresowaniem wśród jej koleżanek i kolegów. Zdobyły także uznanie pani od plastyki – Małgorzaty Bartel. Na sztalugach, obok postaci zaczerpniętych z mitologii azjatyckich, znalazły się szkice przedstawiające bohaterów League of Legends i postaci z opowieści fantastycznych, których autorką jest Małgosia. Szczególny podziw wzbudziły obrazy Księżycowa pieśń i Nocny wędrowiec. Do udanych prac młodej artystki należy także zaliczyć pejzaże i motywy warszawskie: Warszawskie okno i Warszawskie światła, a także pełne wyrazu portrety.

Małgosi gratulujemy talentu i życzymy, by nadal rozwijała i kształciła swoje różnorodne zainteresowania.