Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Wernisaż wystawy prac Małgosi von Sadowskiej

 12 czerwca w bibliotece szkolnej odbyło się otwarcie wystawy prac plastycznych Małgorzaty von Sadowskiej. Wystawa jest uhonorowaniem kilkuletniej pracy naszej uczennicy z kl. ID. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli nauczyciele i młodzież naszego gimnazjum, Małgosia opowiedziała o technikach, jakie stosuje w malarstwie, inspiracjach,  motywach pojawiających się w jej obrazach oraz o wpływach artystycznych. Jest najmłodszą kontynuatorką malarskich tradycji w rodzinie, ponieważ malarką była jej prababcia – Zofia Danielewska, a uznany artysta, autor pięknych pejzaży z regionu Pojezierza Brodnickiego, ziemi chełmińskiej i michałowskiej, Bolesław Tomasz Danielewski, obecnie mieszkający i tworzący w Brodnicy - jest jej wujkiem.

Prace Małgosi, wystawione w bibliotece, spotkały się w dużym zainteresowaniem wśród jej koleżanek i kolegów. Zdobyły także uznanie pani od plastyki – Małgorzaty Bartel. Na sztalugach, obok postaci zaczerpniętych z mitologii azjatyckich, znalazły się szkice przedstawiające bohaterów League of Legends i postaci z opowieści fantastycznych, których autorką jest Małgosia. Szczególny podziw wzbudziły obrazy Księżycowa pieśń i Nocny wędrowiec. Do udanych prac młodej artystki należy także zaliczyć pejzaże i motywy warszawskie: Warszawskie okno i Warszawskie światła, a także pełne wyrazu portrety.

Małgosi gratulujemy talentu i życzymy, by nadal rozwijała i kształciła swoje różnorodne zainteresowania.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...