Literacka mapa Warszawy

Uczniowie Gimnazjum Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi przygotowali  happening literacki  w ramach akcji Literacka Mapa Warszawy 2015, poświęconej twórczości ks. Jana Twardowskiego. Młodzież prezentowała dzieła poety na Placu Wilsona.
Aby promować poezję tak znamienitego twórcy, gimnazjaliści przygotowali sztalugę z portretem ks. Twardowskiego, zakładki do książek, chorągiewki i balony z fragmentami wierszy. Wymyślili, że właśnie w ten sposób spróbują zainteresować i zachęcić mieszkańców Żoliborza do ponownego spotkania z poezją, która przecież w bardzo prosty sposób mówi o rzeczach niezwykle ważnych.