Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Witaj Majowa Jutrzenko. Spotkanie poetycko-muzyczne.

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja było świetną okazją do zaprezentowania się  grupy uczniów, uczęszczających na warsztaty recytatorskie,  prowadzone w bibliotece szkolnej. Na program złożyły się wiersze o tematyce patriotycznej takich poetów, jak: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Antoni Słonimski i Czesław Miłosz. Zaś oprawę muzyczną stanowiły wojskowe pieśni patriotyczne, kompozycje Fryderyka Chopina i Zbigniewa Preisnera oraz majowe odgłosy z polskich lasów.

W warsztatach, przygotowujących młodzież do konkursów  recytatorskich, brały udział osoby z różnymi trudnościami, w tym także z wadami wymowy. Uczestnicy nie tylko poznawali poezję, zajmowali się interpretacją i pamięciowym opanowaniem tekstów, ale również korygowali i doskonalili wymowę. Uczyli się operowania głosem, pokonywania nieśmiałości, czy wręcz lęku przed publicznym wystąpieniem, co okazało się dla nich dużym przeżyciem. Inscenizacja spotkała się z aplauzem ze strony publiczności i przysporzyła wiele radości występującym.