Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Witaj Majowa Jutrzenko. Spotkanie poetycko-muzyczne.

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja było świetną okazją do zaprezentowania się  grupy uczniów, uczęszczających na warsztaty recytatorskie,  prowadzone w bibliotece szkolnej. Na program złożyły się wiersze o tematyce patriotycznej takich poetów, jak: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Antoni Słonimski i Czesław Miłosz. Zaś oprawę muzyczną stanowiły wojskowe pieśni patriotyczne, kompozycje Fryderyka Chopina i Zbigniewa Preisnera oraz majowe odgłosy z polskich lasów.

W warsztatach, przygotowujących młodzież do konkursów  recytatorskich, brały udział osoby z różnymi trudnościami, w tym także z wadami wymowy. Uczestnicy nie tylko poznawali poezję, zajmowali się interpretacją i pamięciowym opanowaniem tekstów, ale również korygowali i doskonalili wymowę. Uczyli się operowania głosem, pokonywania nieśmiałości, czy wręcz lęku przed publicznym wystąpieniem, co okazało się dla nich dużym przeżyciem. Inscenizacja spotkała się z aplauzem ze strony publiczności i przysporzyła wiele radości występującym.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...