Witaj Majowa Jutrzenko. Spotkanie poetycko-muzyczne.

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja było świetną okazją do zaprezentowania się  grupy uczniów, uczęszczających na warsztaty recytatorskie,  prowadzone w bibliotece szkolnej. Na program złożyły się wiersze o tematyce patriotycznej takich poetów, jak: Władysław Bełza, Maria Konopnicka, Antoni Słonimski i Czesław Miłosz. Zaś oprawę muzyczną stanowiły wojskowe pieśni patriotyczne, kompozycje Fryderyka Chopina i Zbigniewa Preisnera oraz majowe odgłosy z polskich lasów.

W warsztatach, przygotowujących młodzież do konkursów  recytatorskich, brały udział osoby z różnymi trudnościami, w tym także z wadami wymowy. Uczestnicy nie tylko poznawali poezję, zajmowali się interpretacją i pamięciowym opanowaniem tekstów, ale również korygowali i doskonalili wymowę. Uczyli się operowania głosem, pokonywania nieśmiałości, czy wręcz lęku przed publicznym wystąpieniem, co okazało się dla nich dużym przeżyciem. Inscenizacja spotkała się z aplauzem ze strony publiczności i przysporzyła wiele radości występującym.