Egzamin gimnazjalny

W dniach 21,22,23 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Zdaniem uczniów test z historii i wiedzy o społeczeństwie był łatwy. Wiele można było wyczytać z tekstów  źródłowych. Zaś z języka polskiego spodziewali się rozprawki, tymczasem trzeba było napisać opowiadanie. Najwięcej problemów przysporzyły zadania otwarte z matematyki. Ostatniego dnia przyszła pora na język obcy nowożytny. Nasi gimnazjaliści mieli do wyboru język angielski, francuski i niemiecki. W czasie przerwy pomiędzy testami uczniowie mogli zjeść śniadanie w jadalni. Pozostały wolny czas spędzali w bibliotece szkolnej, dzieląc się wrażeniami i odstresowując przed następną częścią egzaminu. Jak naprawdę uczniom poszło przekonają się po ogłoszeniu wyników, tj. 19 czerwca 2015 r.