Konferencja poświęcona Zbrodni Katyńskiej

28 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum Nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi  odbyła się coroczna konferencja prowadzona przez  Pana Profesora Andrzeja Krzysztofa Kunerta - Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która była poświęcona Zbrodni Katyńskiej. Gośćmi spotkania byli: Krzysztof Bugla - Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Halina Kurpińska - przewodnicząca SKOiW NSZZ  "Solidarność", Rafał  Utracki - Naczelnik Wydziału Kultury i Promocji  Dzielnicy Żoliborz, Roman Krakowski -Radny Dzielnicy Żoliborz, Powstańcy Warszawy – obrońcy naszej stolicy, dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Żoliborza i uczniowie.

Konferencja odbyła się w ramach Dzielnicowych Obchodów Dni Katyńskich. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją przygotowaną przez uczennicę klasy 1d Gimnazjum Nr 55 Oliwię Kaletę – laureatkę konkursu „Katyń – prawda i pamięć”.

Następnie odbył się wykład Pana Profesora Andrzeja Krzysztofa Kunerta poświęcony Zbrodni Katyńskiej.

Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć wystawę pt. ”Żołnierze Naszej Wolności”.