Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Powstańcza broń

Granaty, pistolety i karabiny, czyli broń użytą w Akcji pod Arsenałem, mogli wziąć do ręki uczniowie Gimnazjum Nr 55 podczas żywej lekcji historii, która odbyła się 25 marca 2015 r. w związku z uroczystościami poświęconymi patronowi szkoły - Harcmistrzowi Janowi Bytnarowi „Rudemu”, uczestnikowi tej akcji.

Spotkanie, w którym uczestniczyła Grupa Rekonstrukcyjno Filmowa Bemowo wraz z panem Krzysztofem Zawadzkim oraz Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław” z panem Tomaszem Karasińskim, było dla uczniów niezwykłym doświadczeniem. Z wielkim zaangażowaniem przeglądali dodatek do Nowego Kuriera Warszawskiego, oglądali egzemplarz „Kamieni na szaniec” wydanego w 1944 oraz oglądali „żywych” żołnierzy niemieckich przechodzących środkiem sali gimnastycznej.

Młodzież z zaciekawieniem przyglądała się sylwetkom powstańców i kobiet prezentujących modę okupacyjną, słuchała wykładu poświęconemu Janowi Bytnarowi, Szarym Szeregom, Akcji pod Arsenałem i innym bohaterom oraz wydarzeniom historycznym mającym bezpośredni wpływ na losy naszego kraju.

Spotkanie miało na celu rozwijanie wiedzy i zainteresowań historią Polski, budzenie szacunku dla działalności wolnościowej Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.

W rocznicowej uroczystości uczestniczyli również: pan Marek Stępień -  koordynator Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej, pan Rafał Utracki – naczelnik Wydziału Kultury i Promocji dla Dzielnicy Żoliborz, pani Renata Kozłowska – dyrektor Gimnazjum Nr 55, grono pedagogiczne oraz uczniowie.

 

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...