Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Koncert w szkole muzycznej

Nasze  gimnazjum otrzymało zaproszenie na tegoroczny koncert z okazji Święta Niepodległości,  przygotowany przez uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego. Koncert, o charakterze audycji słowno-muzycznej, był pokazem wszechstronnych talentów wychowanków szkoły muzycznej i prawdziwą ucztą duchową dla widowni. W programie audycji, przygotowanej przez uczniów klas drugich LO znalazły się utwory muzyczne takich kompozytorów,  jak: F. Chopin i H. Wieniawski,  przeplatane poezją i komentarzem historycznym. Jednocześnie wyświetlano prezentację multimedialną, obrazującą tę uroczystą lekcję historii, przepojoną  treściami patriotycznymi i głębokim pojmowaniem tożsamości narodowej. Całość przygotowana pod kierunkiem prof. Elżbiety Misiak. Na scenie wystąpili pianiści, skrzypek, chór pod dyrekcją prof. Zofii Kubiak oraz zespół młodzieżowy. Oprócz muzyki  poważnej, młodzież zaprezentowała własną  aranżację frywolnej  pieśni szwoleżerskiej: Więc pijmy wino, szwoleżerowie. Jeden z licealistów zagrał na fortepianie własną, specjalnie na tę okoliczność skomponowaną, wariację na temat Roty.

Występ młodych artystów wywołał zachwyt wśród odbiorców. Dla wielu naszych uczniów był to pierwszy kontakt z muzyką klasyczną na scenie sali koncertowej, a zarazem lekcja zachowania na widowni tego rodzaju . Koncert ten stworzył możliwość obcowania na żywo z muzyką, której piękno nie tylko wprawia w zachwyt, ale w wielu przypadkach może okazać się lekiem na codzienność.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...