Edukacja czytelniczo-medialna

Na przełomie października i listopada pierwszoklasiści naszego gimnazjum uczestniczyli w cyklu spotkań w Czytelni Naukowej. Na zajęciach, poprowadzonych przez p. Magdalenę Szczęsną,uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania i korzystania z sieci bibliotek publicznych na Żoliborzu. Dowiedzieli się jak należy korzystać z katalogu centralnego, zapoznali się ze zbiorami multimedialnymi, w tym Działu Książki Mówionej i odwiedzili czytelnię internetową. Celem spotkań było zachęcenie i wdrożenie młodzieży do samodzielnego korzystania z zasobów sieci bibliotek publicznych oraz wykształcenia umiejętności właściwego zachowania się w placówkach kulturalnych typu Czytelnia Naukowa.

Inicjatorką i organizatorką wyjść do Czytelni Naukowej była p.Urszula Zalewska – nauczyciel bibliotekarz.