Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Spotkanie z okazji Święta Niepodległości

W dniu 6 listopada, z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, nasza szkoła była gospodarzem uroczystego spotkania, którego myślą przewodnią było kultywowanie żoliborskich miejsc pamięci, związanych z walką Polaków o niepodległość.

Gościliśmy kombatantów ze Stowarzyszenia Żołnierzy AK „Żywiciel”, naukowców - historyków oraz nauczycieli i uczniów żoliborskich szkół oraz przedstawicieli samorządu i Urzędu Dzielnicowego, wraz z burmistrzem Krzysztofem Buglą.   Szkołom, które uczestniczyły w sadzeniu siedmiu dębów, upamiętniających siedem zgrupowań AK, wręczono akty opieki nad Dębami Pamięci. Wśród tych szkół znalazło się również nasze Gimnazjum, zaś  akt opieki z rąk przedstawiciela „Żywiciela” i burmistrza odebrała dyrektor szkoły, pani Renata Kozłowska. Następnie zaprezentowano publikację o charakterze przewodnika po miejscach pamięci, wydaną przez Urząd Dzielnicy Żoliborz pt.: Żoliborz. Śladem walk o niepodległość. Tenbogato ilustrowany album, ze  zdjęciami Zygmunta Walkowskiego, omówił autor: Michał Zarychta. Spotkanie zakończył wykład prof. Andrzeja Kunerta pt.: Drogi do niepodległości 1914-1918.