Spotkanie z okazji Święta Niepodległości

W dniu 6 listopada, z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości, nasza szkoła była gospodarzem uroczystego spotkania, którego myślą przewodnią było kultywowanie żoliborskich miejsc pamięci, związanych z walką Polaków o niepodległość.

Gościliśmy kombatantów ze Stowarzyszenia Żołnierzy AK „Żywiciel”, naukowców - historyków oraz nauczycieli i uczniów żoliborskich szkół oraz przedstawicieli samorządu i Urzędu Dzielnicowego, wraz z burmistrzem Krzysztofem Buglą.   Szkołom, które uczestniczyły w sadzeniu siedmiu dębów, upamiętniających siedem zgrupowań AK, wręczono akty opieki nad Dębami Pamięci. Wśród tych szkół znalazło się również nasze Gimnazjum, zaś  akt opieki z rąk przedstawiciela „Żywiciela” i burmistrza odebrała dyrektor szkoły, pani Renata Kozłowska. Następnie zaprezentowano publikację o charakterze przewodnika po miejscach pamięci, wydaną przez Urząd Dzielnicy Żoliborz pt.: Żoliborz. Śladem walk o niepodległość. Tenbogato ilustrowany album, ze  zdjęciami Zygmunta Walkowskiego, omówił autor: Michał Zarychta. Spotkanie zakończył wykład prof. Andrzeja Kunerta pt.: Drogi do niepodległości 1914-1918.