Zakończenie projektu

20 listopada 2014r. w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 przy ul. Włościańskiej odbyło się podsumowanie i  uroczyste zakończenie realizacji projektu IX edycji  Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych, dofinansowanego przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy – „PIERWSZA w POLSCE ELEKTROWNIA JĄDROWA - TAK CZY NIE?”.

Inauguracja projektu odbyła się w marcu ubiegłego roku szkolnego.

W realizacji przedsięwzięcia, oprócz Gospodarzy imprezy, wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 56. Był to już drugi projekt dotyczący energetyki jądrowej realizowany w takim gronie.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni Goście – przedstawiciele firm, z którymi współpracowaliśmy: Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej, Muzeum Marii Skłodowskiej – Curie, Fundacji  World Wildlife Found for Nature, Stowarzyszenia Woman in Nuclear Polska oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3, a także  naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Dzielnicy Żoliborz.

W czasie uroczystości odbyła się debata, w której uczniowie wypowiedzieli się na temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Niezwykle ciekawa dyskusja wywołała wiele emocji. Następnie obejrzeliśmy prezentację z realizacji projektu.

Na zakończenie rozdano nagrody i dyplomy dla najbardziej aktywnych i wytrwałych uczestników projektu.