Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo

 

Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
 

 

Szanowni Państwo

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

57 1030 1508 0000 0005 5096 3020
z dopisaniem DBFO -SP 392

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

 

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego

W czwartek 13 listopada uczniowie klasy III d wybrali się do Muzeum Powstania Warszawskiego na lekcję muzealną, której temat brzmiał: Dwa Powstania. Powstanie w warszawskim getcie 1943 i Powstanie Warszawskie 1944. Prowadząca lekcję przewodniczka - pani Ewa Ciosek, uświadomiła uczniom jakie cierpienia znosili Polacy i Żydzi pod okupacją hitlerowską oraz jak zbieżne były cele zarówno polskiego, jak i żydowskiego podziemia. Uczniowie zwiedzili ekspozycję odzwierciedlającą tragedię bojowników getta i uczestników Powstania Warszawskiego. W trakcie zajęć uczestnicy wycieczki mieli okazję z bliska obejrzeć broń powstańców, motocykl z czasów wojny, a chętni mogli wejść do repliki kanału i przejść się niskim, ciasnym, ciemnym korytarzem. Zwiedzający zmuszeni byli do pochylenia się, przeciskania po omacku wewnątrz tunelu, co pozwalało wczuć się w przeżycia Powstańców. Eksponaty i materiały zgromadzone w tym muzeum, jak i klimat tego miejsca,  pozwoliły uczniom uzmysłowić sobie okropności wojny. Oprócz przyswojenia pewnej wiedzy,  młodzież wyszła w zadumie o tamtych czasach i walczących bohaterach, którzy niejednokrotnie byli ich rówieśnikami.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...