Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

„Z Żoliborza do Świętości”

Wystawa i spotkanie w bibliotece poświęcone pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 30. rocznicę jego śmierci. 

W dniu 16 października naszą  szkołę odwiedzili ks. Paweł Piotrowski, proboszcz parafii p. w. Dzieciątka Jezus i p. Katarzyna Soborak, kierownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego Ks. Jerzego. Zaproszeni goście opowiadali o błogosławionym męczenniku, wielkiej postaci w naszej historii, osobie bardzo bliskiej sercom żoliborzan. Ostatnie lata przed męczeńską śmiercią ksiądz Jerzy spędził w parafii Św. Stanisława Kostki. Związany także z Hutą Warszawa jako kapelan „Solidarności”. 19 października 1984 r. został porwany, uprowadzony przez funkcjonariuszy SB, okrutnie maltretowany i bestialsko zamordowany. Jego ciało wrzucono do wody na tamie we Włocławku. Właśnie o tych  czasach i trudnych do przeżycia wydarzeniach opowiadali nasi goście - naoczni świadkowie. W trakcie spotkania zaprezentowano wystawę pt.” Z Żoliborza do Świętości”, prezentująca zdjęcia archiwalne pochodzące ze zbiorów Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, udostępnione bibliotece naszej szkoły dzięki życzliwości pani Katarzyny Soborak - kierowniczce ośrodka.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...