„Z Żoliborza do Świętości”

Wystawa i spotkanie w bibliotece poświęcone pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 30. rocznicę jego śmierci.

W dniu 16 października naszą  szkołę odwiedzili ks. Paweł Piotrowski, proboszcz parafii p. w. Dzieciątka Jezus i p. Katarzyna Soborak, kierownik Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego Ks. Jerzego. Zaproszeni goście opowiadali o błogosławionym męczenniku, wielkiej postaci w naszej historii, osobie bardzo bliskiej sercom żoliborzan. Ostatnie lata przed męczeńską śmiercią ksiądz Jerzy spędził w parafii Św. Stanisława Kostki. Związany także z Hutą Warszawa jako kapelan „Solidarności”. 19 października 1984 r. został porwany, uprowadzony przez funkcjonariuszy SB, okrutnie maltretowany i bestialsko zamordowany. Jego ciało wrzucono do wody na tamie we Włocławku. Właśnie o tych  czasach i trudnych do przeżycia wydarzeniach opowiadali nasi goście - naoczni świadkowie. W trakcie spotkania zaprezentowano wystawę pt.” Z Żoliborza do Świętości”, prezentująca zdjęcia archiwalne pochodzące ze zbiorów Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, udostępnione bibliotece naszej szkoły dzięki życzliwości pani Katarzyny Soborak - kierowniczce ośrodka.