Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo

 

Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
 

 

Szanowni Państwo

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

57 1030 1508 0000 0005 5096 3020
z dopisaniem DBFO -SP 392

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

 

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Warszawskie biblioteki szkolne czytają i dają słowo

7 października odbyła się w naszej szkole konferencja dla dyrektorów szkół i bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Organizatorem spotkania był stołeczny ratusz oraz Warszawskie Centrum Informacji Edukacyjno-Społecznej (WCIES).  W konferencji uczestniczyła posłanka na Sejm RP Joanna Fabisiak oraz przedstawiciele samorządu dzielnicowego, wraz z  burmistrzem  Krzysztofem Buglą.

W programie znalazły się prelekcje prezentujące dorobek bibliotek szkolnych wygłoszone przez Małgorzatę Bykowską – doradcę metodycznego m.st. Warszawy i Bożenę Kozak dyr. LXXII LO im. Jakuba Jasińskiego. Na temat edukacji medialnej i informacyjnej mówiła dr Justyna Jasiewicz z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

Burzliwą dyskusję otworzyły wystąpienia Barbary Tomkiewicz i Wiesławy Papierskiej z Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o roli dyrektora szkoły w pracy nowoczesnej biblioteki szkolnej. Na zakończenie konferencji, z ciekawym projektem promującym czytelnictwo, wystąpił znany nauczycielom animator kultury Artur Wolski. Od nazwy tego projektu- „Czytam, daję słowo” pochodzi nazwa omawianej konferencji.

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...