Warszawskie biblioteki szkolne czytają i dają słowo

7 października odbyła się w naszej szkole konferencja dla dyrektorów szkół i bibliotekarzy bibliotek szkolnych. Organizatorem spotkania był stołeczny ratusz oraz Warszawskie Centrum Informacji Edukacyjno-Społecznej (WCIES).  W konferencji uczestniczyła posłanka na Sejm RP Joanna Fabisiak oraz przedstawiciele samorządu dzielnicowego, wraz z  burmistrzem  Krzysztofem Buglą.

W programie znalazły się prelekcje prezentujące dorobek bibliotek szkolnych wygłoszone przez Małgorzatę Bykowską – doradcę metodycznego m.st. Warszawy i Bożenę Kozak dyr. LXXII LO im. Jakuba Jasińskiego. Na temat edukacji medialnej i informacyjnej mówiła dr Justyna Jasiewicz z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW.

Burzliwą dyskusję otworzyły wystąpienia Barbary Tomkiewicz i Wiesławy Papierskiej z Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich o roli dyrektora szkoły w pracy nowoczesnej biblioteki szkolnej. Na zakończenie konferencji, z ciekawym projektem promującym czytelnictwo, wystąpił znany nauczycielom animator kultury Artur Wolski. Od nazwy tego projektu- „Czytam, daję słowo” pochodzi nazwa omawianej konferencji.