Uroczystość Święta 1. Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka

W sobotę, 11 października 2014r., na pl. Inwalidów odbyła się uroczystość Święta 1. Polskiej Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Organizatorami uroczystości byli – Prezes Stołecznego Środowiska 1. Polskiej Dywizji Pancernej, burmistrz Dzielnicy Żoliborz oraz Szef Urzędu Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych – P. Jan Stanisław Ciechanowski, który objął także Patronat nad uroczystościami.

W programie przewidziano między innymi spotkanie przy pomniku, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci i składanie kwiatów. Nad sprawną organizacją czuwali oficerowie Wojska Polskiego, którym towarzyszyła orkiestra.

W uroczystości wzięli udział także uczniowie naszego Gimnazjum z p. dyrektor Renatą Kozłowską i Pocztem Sztandarowym.

Podczas uroczystości burmistrz Dzielnicy – p. Krzysztof Bugla przekazał Pani dyrektor pismo, w którym powierzono uczniom i nauczycielom naszej szkoły opiekę nad tym szczególnym miejscem na Żoliborzu.

Na zakończenie delegacje Gości i organizatorów, w tym nasi uczniowie, złożyli kwiaty i wieńce.