Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Konferencja o cyberprzemocy

ŚRODOWISKO LOKALNE WOBEC ZAGROŻEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY W CYBERPRZESTRZENI. Doskonalenie kompetencji  społeczno-wychowawczych.

W dniu 2 października 2014r.  biblioteka szkolna Gimnazjum Nr 55 gościła uczestników konferencji poświęconej zagrożeniom dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. Organizatorem konferencji  był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy p. Krzysztof Bugla, zaś honorowy patronat  sprawował Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak.

Prelegentami byli: prof. dr hab. Józef Bednarek, pedagog, dydaktyk, medioznawca  oraz dr Anna Andrzejewska,  pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni.

Prelekcję o  niebezpieczeństwach społeczno-wychowawczych i moralnych związanych z uzależnieniem od gier komputerowych wygłosiła p. dr Anna  Jędrzejewska. Natomiast  p. prof. Józef Bednarek w swym wystąpieniu  mówił na temat przemian społeczno-wychowawczych na przestrzeni dziejów. Z  obu wystąpień wynika, że wraz z dynamicznym rozwojem dostępu do Internetu wzrasta stopień ich destrukcyjnego oddziaływania na społeczeństwo,  a w szczególności  na młodych odbiorców. Oprócz dobrodziejstw szeroko pojętych technologii  informacyjno – komunikacyjnych, mamy do czynienia z wieloma  zagrożeniami. Na konferencji  zapoznano uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w cyberprzestrzeni. Adresatami byli pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych w lokalnym środowisku- Gminie Żoliborz. Celem konferencji  było  doskonalenia  kwalifikacji opiekunów  w zakresie zagrożeń jakie stwarza świat wirtualny.

 

 

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...