Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Konferencja o cyberprzemocy

ŚRODOWISKO LOKALNE WOBEC ZAGROŻEŃ DZIECI I MŁODZIEŻY W CYBERPRZESTRZENI. Doskonalenie kompetencji  społeczno-wychowawczych.

W dniu 2 października 2014r.  biblioteka szkolna Gimnazjum Nr 55 gościła uczestników konferencji poświęconej zagrożeniom dzieci i młodzieży w cyberprzestrzeni. Organizatorem konferencji  był Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy p. Krzysztof Bugla, zaś honorowy patronat  sprawował Rzecznik Praw Dziecka p. Marek Michalak.

Prelegentami byli: prof. dr hab. Józef Bednarek, pedagog, dydaktyk, medioznawca  oraz dr Anna Andrzejewska,  pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni.

Prelekcję o  niebezpieczeństwach społeczno-wychowawczych i moralnych związanych z uzależnieniem od gier komputerowych wygłosiła p. dr Anna  Jędrzejewska. Natomiast  p. prof. Józef Bednarek w swym wystąpieniu  mówił na temat przemian społeczno-wychowawczych na przestrzeni dziejów. Z  obu wystąpień wynika, że wraz z dynamicznym rozwojem dostępu do Internetu wzrasta stopień ich destrukcyjnego oddziaływania na społeczeństwo,  a w szczególności  na młodych odbiorców. Oprócz dobrodziejstw szeroko pojętych technologii  informacyjno – komunikacyjnych, mamy do czynienia z wieloma  zagrożeniami. Na konferencji  zapoznano uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w cyberprzestrzeni. Adresatami byli pracownicy placówek oświatowych i wychowawczych w lokalnym środowisku- Gminie Żoliborz. Celem konferencji  było  doskonalenia  kwalifikacji opiekunów  w zakresie zagrożeń jakie stwarza świat wirtualny.