Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Elektrownia jądrowa Tak czy Nie?

W dniach 19 i 26 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych przy ul. Włościańskiej. Jest to już kolejna edycja projektu realizowanego przez uczniów na temat „Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?”
Dotychczas odbyły się wykłady i warsztaty na temat promieniotwórczości, które prowadzili naukowcy z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie oraz wycieczka do Instytutu, podczas której zwiedzaliśmy jedyną w Polsce stację sterylizacji radiacyjnej. Podczas zajęć poznaliśmy między innymi szczegóły budowy reaktorów jądrowych oraz przyczyny katastrofy w Czarnobylu  w roku 1986  i ostatniego wypadku w Fukushimie. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób promieniowanie wpływa na organizm człowieka oraz jakie są wady i zalety energii jądrowej. Mierzyliśmy promieniowanie za pomocą licznika i sprawdzaliśmy czy jesteśmy napromieniowani. Na zakończenie wycieczki odbył się konkursz nagrodami, w którym niektórzy uczniowie wykazali się sporą wiedzą.
 Następne zadania wynikające z realizacji projektu przewidziane są w przyszłym roku szkolnym.

Do galerii

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...