Elektrownia jądrowa Tak czy Nie?

W dniach 19 i 26 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych przy ul. Włościańskiej. Jest to już kolejna edycja projektu realizowanego przez uczniów na temat „Pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. TAK czy NIE?”
Dotychczas odbyły się wykłady i warsztaty na temat promieniotwórczości, które prowadzili naukowcy z Instytutu Chemii i Techniki Jądrowej w Warszawie oraz wycieczka do Instytutu, podczas której zwiedzaliśmy jedyną w Polsce stację sterylizacji radiacyjnej. Podczas zajęć poznaliśmy między innymi szczegóły budowy reaktorów jądrowych oraz przyczyny katastrofy w Czarnobylu  w roku 1986  i ostatniego wypadku w Fukushimie. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób promieniowanie wpływa na organizm człowieka oraz jakie są wady i zalety energii jądrowej. Mierzyliśmy promieniowanie za pomocą licznika i sprawdzaliśmy czy jesteśmy napromieniowani. Na zakończenie wycieczki odbył się konkursz nagrodami, w którym niektórzy uczniowie wykazali się sporą wiedzą.
 Następne zadania wynikające z realizacji projektu przewidziane są w przyszłym roku szkolnym.

Do galerii