Przedszkole w Gimnazjum

9 grudnia 2013r. odwiedziła naszą szkołę grupa starszaków z Przedszkola nr 212 przy ul. Rybińskiego w Warszawie.
Celem wizyty było zapoznanie się z „prawdziwą” szkołą oraz uczestnictwo w lekcji.
Goście zasiedli wygodnie w ławkach, skąd z uwagą śledzili prezentowane przez uczniów klas II i III eksperymenty fizyczne i chemiczne. Wypowiadane przez widzów głośno różne „zaklęcia” sprawiały, że butelki i płyny miały magiczne właściwości, magnesy śpiewały, kolby dymiły jak lokomotywy, a do zapalania ognia niepotrzebne były zapałki. Szczególne zainteresowanie wzbudziło opatrywanie „ran” zadanych wielkim nożem oraz „płynne kulki”.
Podczas zabawy dzieci wykazały się dużą wiedzą i znajomością zasad bezpiecznej pracy. Chętnie współpracowały, zadawały wnikliwe pytania, pilnie wykonywały polecenia starszych kolegów.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, pełni wrażeń Goście obiecali nam następną wizytę już wkrótce.