Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Dzień Nauki w Szkole Podstawowej nr 65.

W dniu 15 października 2013 r. grupa uczniów z klas II D i III D uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych podczas Dnia Nauki w Szkole Podstawowej nr 65.

Z tej okazji przygotowaliśmy szereg doświadczeń z fizyki i chemii. Miały one na celu przybliżenie naszym młodszym kolegom przedmiotów, których nie ma w programie szkoły podstawowej. Gospodarze z zainteresowaniem słuchali naszych wyjaśnień, obserwowali eksperymenty, a niektóre próbowali wykonywać samodzielnie. Podczas wspólnej zabawy odkrywaliśmy budowę materii i Prawo Archimedesa. Badaliśmy zjawisko dyfuzji, pochłanianie energii słonecznej i szukaliśmy wody w kryształach. Rozdzielaliśmy mieszaniny jednorodne i niejednorodne. Zastanawialiśmy się od czego zależy okres drgań wahadła, jak rozchodzi się dźwięk, co wpycha balon do butelki, jak rośliny pobierają wodę, dlaczego balony latają i czym grozi bałagan w szafce z odczynnikami chemicznymi. Uczniowie dowiedzieli się także co to jest ciecz nienewtonowska i atrament sympatyczny, co „pożera” chrupki ze styropianu i dlaczego barwa cieczy raz się pojawia, a raz znika. Wyhodowaliśmy tez „potwora” z cukru, ale nikt się go nie bał.

Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem.