Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Świadectwo ukończenia tegorocznej klasy

 

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do Szkoły Podstawowej Nr 392 w roku szkolnym 2018/2019 proszeni są o dostarczenie oryginału świadectwa ukończenia tegorocznej klasy (2017/2018) do sekretariatu szkoły, w dniach od 22 czerwca do 6 lipca 2018 roku.

Ogłoszenie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2018 r.

 

klasa 0, 1 oraz 4 : godzina 9:00
klasy 7 oraz gimnazjalne: godzina 11:00
 

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Tramwaj Edukacyjny 2013

"ŻOLIBORSKI TRAMWAJ" - DNI OTWARTE OŚWIATY

 W sobotę 13 kwietnia 2013 roku między godziną 11 a 14 Gimnazjum nr 55 tętniło życiem i gwarem młodych głosów. Do szkoły zajechał właśnie TRAMWAJ EDUKACYJNY. Organizatorami podróży byli Burmistrz Żoliborza – pan Krzysztof Bugla i Dyrektor Gimnazjum Nr 55 – pani Renata Kozłowska.

Impreza miała na celu zwrócenie uwagi żoliborzan na placówki od lat zajmujące się edukacją. Ponadto adresowana była do młodych ludzi, by pomóc uczniom szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze związanym z dalszą nauką.

p. Piotr Wertenstein-Żuławski i p. Monika Kurowska

Wraz z licznie zgromadzonymi gośćmi podróżowaliśmy przez wszystkie żoliborskie placówki. Razem z nami wsiedli do tramwaju: pan Krzysztof Bugla, Przewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz pan Piotr Wertenstein-Żuławski, Przewodniczący Komisji Edukacji i Sportu Dzielnicy Żoliborz pan Krzysztof Orzeszek, profesor Janusz Ostrowski, Radni Dzielnicy Żoliborz, przedstawiciele szkół żoliborskich, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum Nr 55, rodzice, uczniowie, mieszkańcy Żoliborza.

dr Sergo Kuruliszwili (APS)

Rozpoczęliśmy od wykładu dr Sergo Kuruliszwili (APS) pod tytułem „Szkoła w epoce cyfrowej”. Gimnazjum nr 55 współpracuje z Akademią Pedagogiki Specjalnej biorąc udział w programie unijnym realizowanym trzeci rok na terenie naszej szkoły „Dobre praktyki - dobrzy nauczyciele - skuteczna szkoła”.

Kolejne przystanki to Gimnazjum nr 53, Gimnazjum nr 54, Gimnazjum nr 55 - gospodarz, Gimnazjum nr 56, Liceum Ogólnokształcące nr 1 (Jedynka), Liceum Dwujęzyczne w zespole Szkół nr 53 (znane jako Sempołowska), Liceum Ogólnokształcące nr 64 (znany nie tylko w Warszawie „Witkacy”), Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych (popularnie zwany Elektronikiem), Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych (tak zwana samochodówka z Włościańskiej)…

 

Żoliborz znany z rzetelnej pracy integracyjnej utwierdzał swoją opinię poprzez ofertę Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 mieszczącego się przy ul. Dembińskiego. Pasażerowie TRAMWAJU EDUKACYJNEGO mogli poznać także ofertę i dorobek Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej nr 3.

Przygotowane przez wystawców stoiska, plakaty, prezentacje oraz wyeksponowane medale, wyroby rzemieślnicze, artystyczne i spożywcze przyciągały oko gości, sprawiały, że wnętrze sali gimnastycznej okazało się bajecznie kolorowe.

Po zakończonej oficjalnej części imprezy, ciesząc się z długo oczekiwanego nadejścia wiosny, przenieśliśmy się przed szkołę. Tam wraz z gośćmi mogliśmy zatrzymać się na przystanku „Sport i rekreacja”.

Kto wolał rozmowę w zaciszu namiotu, mógł zasiąść w gronie znajomych pod rozstawionym zadaszeniem i skosztować mięsiw przygotowanych na grillu przez pana Pawła Piętaka – sławnego już na Żoliborzu kucharza Gimnazjum 55 oraz słodkości przygotowanych przez wychowawców z Gimnazjum 55. Dowodem jego umiejętności kulinarnych była wciąż niekończąca się kolejka chętnych, stojących po odbiór grillowanych smakołyków.

Był to czas na rozmowy indywidualne z pedagogami i trenerami pracującymi z młodzieżą żoliborską.

Kto chciał wziąć udział w rozgrzewce kierowanej przez pana Marcina Mielcarza, poodbijać piłkę, spróbować swoich sił w szermierce czy strzelaniu z pistoletu pneumatycznego do celu – również miał taką możliwość. W sportowych i kulinarnych atrakcjach towarzyszyli nam – reprezentanci z „Włościańskiej” – śpiewając i grając najnowsze przeboje z repertuaru polskich i zagranicznych wykonawców.

W pokazie szermierki wzięli udział absolwenci gimnazjum: Michał Gralewski, Maciej Barański i Sebastian Stasiak

– zawodników UKS Żoliborz i AZS AWF Warszawa prezentujący pokaz szermierki oraz mistrzyni Polski i Europy w szermierce – pani Małgorzata Stroka,

która objaśniała technikę oraz fachowo ustawiła chętnych do walki.

Dopiero groźne, ciemne chmury, gwałtowne porywy wiatru i grzmoty zwiastujące wiosenną burzę nakłoniły zebranych do rozstania. Po godzinie 14 zakończyliśmy podróż TRAMWAJEM EDUKACJI.

Sobotę trzynastego kwietnia należy zaliczyć do udanych…

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...