Harcerstwo

Od kilku lat Gimnazjum 55 współpracuje z drużyną harcerską 125 WDW Harcerskiej Służby Granicznej SDRI. GROM im. ppłk. Jacka Bartosiaka działającą w ramach Hufca Warszawa Żoliborz Chorągiew Stołeczna ZHP.

W każdy piątek o godz. 17.30 na terenie szkoły odbywają się zajęcia w ramach dwóch klubów:

1. Harcerski Klub Samoobrony "Garda", prowadzone przez instruktora rekreacji ruchowej p. Macieja Pietraszczyka, specjalność samoobrona.
  2. Klub ASG (air-soft-gun) "FENIKS"- idea oparta na procedurach policyjnych, głównym celem ćwiczeń jest rozbrojenie przeciwnika, a nie jego neutralizacja.

Oprócz działalności klubowej drużyna organizuje liczne przedsięwzięcia: wyjazdy, gry terenowe, biwaki, rajdy, działalność wolontaryjna- zbiórki żywności dla polskich kombatantów na kresach, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i inne.
W planach wyjazdy:

• "wyprawa 8-u granic" - obejście Polski,
  • "Korona Gór Polski" - zdobycie najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich w Polsce,
  • Rajd Mikołajkowy w Góry Świętokrzyskie.

Drużyna włącza się w imprezy szkolne, ostatnio pomagała w organizacji dyskoteki szkolnej, członkowie drużyny prezentowali także swoje umiejętności z zakresu samoobrony.
Szczegółowych informacji na temat działalności Harcerstwa udziela pedagog szkolny.