Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Informacja dotycząca funkcjonowania biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10023 pozycji inwentarzowych. Znaczna część księgozbioru to książki przejęte po Szkole Podstawowej Nr 176. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularno naukową i zbiory multimedialne, takie jak: kasety video i płyty DVD. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 198.

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont. Wyburzono ścianę działową pomiędzy dawnym klubem gimnazjalisty, a czytelnią. Usunięta została także ściana pomiędzy magazynem z książkami, a czytelnią. Dzięki temu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m2, a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać. Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt ( komputer, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

W obszernej czytelni znajdują się także odrębne cztery stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu.

W bieżącym roku szkolnym uruchomiona  została najnowsza wersja programu MOL, pozwalająca na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

Oblicze naszej biblioteki uległo zdecydowanej zmianie. Obecnie jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę . Biblioteka stała się naszą wizytówką. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.