Skontaktuj się z nami

Gimnazjum Nr 55
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Jana Bytnara ps. „Rudy” w Warszawie

adres: Aleja Wojska Polskiego 1A

            01-524 Warszawa

tel.: +48 22 839 07 45

e-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie

Szanowni Państwo

 

Drugi listopada 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
 

 

Szanowni Państwo

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

57 1030 1508 0000 0005 5096 3020
z dopisaniem DBFO -SP 392

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

 

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Karta Ucznia - Już od 1 września!


Już od 1 września!


Dowiedz się więcej!

 

Dziennik elektroniczny

Subskrypcja mailowa

Na co stawiamy?

Economy


Nasi uczniowie nie wracają z zawodów bez medali. Chlubą i dumą rodziców oraz nauczycieli są sukcesy pływaków przywożących z turniejów lokalnych i międzynarodowych złoto i srebro.

Culture

Integracja

Uczniowie odnoszą sukcesy, wygrywają konkursy i olimpiady.

Learning

Proponujemy bezpłatną naukę 6 języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego oraz hiszpańskiego.

Informacja dotycząca funkcjonowania biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10023 pozycji inwentarzowych. Znaczna część księgozbioru to książki przejęte po Szkole Podstawowej Nr 176. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularno naukową i zbiory multimedialne, takie jak: kasety video i płyty DVD. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 198.

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont. Wyburzono ścianę działową pomiędzy dawnym klubem gimnazjalisty, a czytelnią. Usunięta została także ściana pomiędzy magazynem z książkami, a czytelnią. Dzięki temu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m2, a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać. Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt ( komputer, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

W obszernej czytelni znajdują się także odrębne cztery stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu.

W bieżącym roku szkolnym uruchomiona  została najnowsza wersja programu MOL, pozwalająca na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

Oblicze naszej biblioteki uległo zdecydowanej zmianie. Obecnie jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę . Biblioteka stała się naszą wizytówką. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.

Spacer po Gimnazjum

Prezentacja szkoły

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę. Zobacz, jak wygląda nasza szkoła!

language classes

 

Więcej...