Informacja dotycząca funkcjonowania biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10023 pozycji inwentarzowych. Znaczna część księgozbioru to książki przejęte po Szkole Podstawowej Nr 176. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularno naukową i zbiory multimedialne, takie jak: kasety video i płyty DVD. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 198.

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont. Wyburzono ścianę działową pomiędzy dawnym klubem gimnazjalisty, a czytelnią. Usunięta została także ściana pomiędzy magazynem z książkami, a czytelnią. Dzięki temu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m2, a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać. Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt ( komputer, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

W obszernej czytelni znajdują się także odrębne cztery stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu.

W bieżącym roku szkolnym uruchomiona  została najnowsza wersja programu MOL, pozwalająca na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

Oblicze naszej biblioteki uległo zdecydowanej zmianie. Obecnie jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę . Biblioteka stała się naszą wizytówką. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.