Szanowni Państwo

Zapraszam Rodziców do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 23 października o godzinie 17-tej. Temat przewodni - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież".

Spotkanie poprowadzi pan Grzegorz Kucharczyk z Centrum Działań Profilaktycznych.

Gorąco polecam
Marzena Rutkowska-pedagog

Do zobaczenia !

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

Nowe lektury na cd

W grudniu 2015 roku do biblioteki szkolnej zakupiono 12 nowych komputerów przez co Centrum Informacji powiększyło liczbę stanowisk  pracy z 4 do 12. Nowością są lektury na nośnikach elektronicznych w liczbie 95 płyt CD. Zapraszamy do skorzystania z nowej oferty biblioteki.

Tytuł lektury na CD

76 innych tytułów

Serdecznie zapraszamy!

Prezentacja

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją o szkolnej bibliotece:

Załączniki:
Pobierz plik (biblioteka.ppt)biblioteka.ppt[ ]9938 kB

Informacja dotycząca funkcjonowania biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna obecnie obejmuje 10023 pozycji inwentarzowych. Znaczna część księgozbioru to książki przejęte po Szkole Podstawowej Nr 176. Zasoby naszej biblioteki między innymi obejmują: lektury podstawowe, literaturę piękną, literaturę popularno naukową i zbiory multimedialne, takie jak: kasety video i płyty DVD. Ze zbiorów mogą korzystać zarówno uczniowie, pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów. Obecnie liczba czytelników wynosi 198.

W roku szkolnym 2013/2014 w bibliotece przeprowadzony został gruntowny remont. Wyburzono ścianę działową pomiędzy dawnym klubem gimnazjalisty, a czytelnią. Usunięta została także ściana pomiędzy magazynem z książkami, a czytelnią. Dzięki temu uzyskano większą przestrzeń o powierzchni około 200 m2, a pomieszczenie wyposażono w efektowne meble: regały, stoły,  kolorowe krzesła, wygodne sofy i pufy, na których czytelnicy mogą pracować i odpoczywać. Całość stanowi nowoczesną pracownię multimedialną, wyposażoną w  sprzęt ( komputer, projektor, ekran i nagłośnienie),   umożliwiający przedstawianie prezentacji multimedialnych i  projekcje filmów edukacyjnych. Pomieszczenie wyposażono w urządzenia monitorujące, zapewniające użytkownikom  bezpieczeństwo.

W obszernej czytelni znajdują się także odrębne cztery stanowiska komputerowe, gdzie uczniowie mogą korzystać z Internetu.

W bieżącym roku szkolnym uruchomiona  została najnowsza wersja programu MOL, pozwalająca na elektroniczne opracowanie i udostępnianie zbiorów.

Oblicze naszej biblioteki uległo zdecydowanej zmianie. Obecnie jest to miejsce chętnie odwiedzane przez uczniów, wzbudzające podziw rodziców i gości wizytujących naszą szkołę . Biblioteka stała się naszą wizytówką. Tu odbywają się liczne spotkania, warsztaty, konferencje i różne przedsięwzięcia kulturalne.

Wymiana książek

Uwaga!

Biblioteka szkolna ogłasza akcję wymiany książek.

BOOKCROSSING

Zasady są proste:

• przejrzyj swoją bibliotekę,
  • weź ze sobą kilka ciekawych przeczytanych książek,
  • zostaw je w bibliotece na specjalnie do tego celu przeznaczonym regale,
  • wymień je na egzemplarze przyniesione przez innego czytelnika.

Jeśli przeczytaliście książkę i chcecie podzielić się nią z innymi, wystarczy zostawić ją w bibliotece, gdzie znajduje się specjalnie do tego celu przeznaczony regał. Czytelnicy, którzy wymieniają się przeczytanymi lekturami, dają książkom kolejne życie.

Książki nie lubią być więzione w szafach, stać  zakurzone się na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk. Uwolnij je !

Książki lubią być czytane !

Już dziś przyjdź , zostaw interesującą książkę i wyszukaj coś ciekawego dla siebie!

Idea nieodpłatnego przekazywania książek znana i modna na całym świecie pod nazwą BOOKCROSSING, realizowana również w naszej bibliotece. Już od dziś !

Godziny pracy biblioteki

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ