ADHD, nadpobudliwość psychoruchowa

ADHD to specyficzny tryb pracy mózgu, który utrudnia dziecku kontrolowanie własnych zachowań i osłabia zdolność skupienia uwagi. Uczniowie z ADHD wymagają wiele zaangażowania ze strony nauczyciela, metody pracy muszą być zindywidualizowane dlatego uczniowie ci uczęszczają najczęściej do klas integracyjnych. Na terenie szkoły uczniowie mogą uczestniczyć w rozmaitych zajęciach np. koło teatralne, zajęcia plastyczne. Zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone są różnymi technikami m.in. trening TZA (Trening Zastępowania Agresji) "Spójrz inaczej". Częste rozmowy nauczyciela, psychologa czy pedagoga z rodzicami mają na celu wskazywanie kierunku pracy z dzieckiem w domu i omawianie zmian zachowania.