Szanowni Państwo

Zapraszam Rodziców do udziału w spotkaniu edukacyjnym, które odbędzie się w naszej szkole w poniedziałek 23 października o godzinie 17-tej. Temat przewodni - "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież".

Spotkanie poprowadzi pan Grzegorz Kucharczyk z Centrum Działań Profilaktycznych.

Gorąco polecam
Marzena Rutkowska-pedagog

Do zobaczenia !

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OD 1 WRZEŚNIA ZMIENIŁ SIĘ NUMER RACHUNKU.
WSZYSTKIE OPŁATY PROSZĘ WPŁACAĆ NA RACHUNEK O NUMERZE:

z dopisaniem DBFO -SP 392

Serdecznie zapraszamy!

Szanowni Państwo,

Osoby zainteresowane Kartą Kwalifikacyjną Uczestnika Wypoczynku proszone są o zapoznanie się z poniższymi załącznikami

Opłaty za żywienie dzieci podczas "Lata w mieście", proszę wpłacać na konto bankowe 93 1030 1508 0000 0005 5096 3051. Potwierdzenie wpłaty proszę dostarczyć razem z kartą kwalifikacyjną do sekretariatu lub pokoju nr 3.

10 lat integracji w Gimnazjum 55 - 2011

Klasy integracyjne w naszej szkole istnieją od 2000 roku. Wraz z dziećmi zdrowymi kształcą się uczniowie z obniżoną sprawnością intelektualną, przewlekłymi chorobami, mózgowym porażeniem dziecięcym, zaburzeniami narządu ruchu, zachowania, zespołem Aspergera i autyzmem.

W klasach integracyjnych, obok nauczycieli przedmiotów, w zajęciach współuczestniczą nauczyciele wspomagający. Służą oni pomocą i wsparciem tym dzieciom, które potrzebują pomocy w czasie lekcji.

W celu wyrównywania szans edukacyjnych, pedagodzy specjalni prowadzą także zajęcia rewalidacyjne przeznaczone dla uczniów niepełnosprawnych. Celem tych zajęć jest usprawnianie zaburzonych funkcji oraz kształtowane umiejętności niezbędnych do zdobywania wiedzy.

Pedagodzy specjalni ściśle współpracują z rodzicami. Uczą ich współodpowiedzialności za proces dydaktyczny i wychowawczy oraz pomagają w przezwyciężaniu codziennych trudności, na jakie napotykają rodzice dzieci niepełnosprawnych. Służą także pomocą w realizacji planów związanych z edukacją dziecka.

Uczniowie z orzeczeniem do kształcenia specjalnego edukowani są w oparciu o program nauczania dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Jest on modyfikowany w zależności od potrzeb rozwojowych dziecka i czynionych przez nie postępów. Dzieci niepełnosprawne mają możliwość brania udziału w różnych zajęciach i akcjach szkolnych, np. wyjazdach integracyjnych, kółkach zainteresowań, wycieczkach, przedstawieniach i konkursach.

Magdalena Krzyżanowska-Seroczyńska i Jolanta Bobryk
grudzień 2010